пʼятниця, 31 березня 2023 р.

Диктант від Пса Патрона

4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, пройде радіодиктант для дітей молодшої та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами.

Диктант звучатиме голосом Пса Патрона із популярного мультфільму на хвилях Українського Радіо 4 квітня о 15:00. Допомагатиме з прочитанням тексту Михайло Карпань — актор, що озвучує Пса Патрона в мультфільмі. 

А перед диктантом, о 14:40, в ефірі Українського Радіо говоритимемо з представником ДСНС про забруднення України мінами і вибухонебезпечними предметами та про важливість навчання дітей правил безпечної поведінки.

Написати диктант та дізнатися правила, що рятують життя, можна одним із наступних способів:

🔹 послухати рямий ефір на Українському радіо на FM-частоті вашого міста, на сайті Українського Радіо, у мобільному застосунку suspilne.radio або у додатку "Дія"

🔹 увімкнути пряму трансляцію онлайн
- YouTubе ЮНІСЕФ: bit.ly/40jD1Tz
- Facebook ЮНІСЕФ: bit.ly/3lQWZ99
- або на YouTube/Facebook сторінках, ДСНС, Українського Радіо чи Facebook сторінках Центру протимінної діяльності, Міністерства освіти і науки

🔹 прийти у Спільно Точку у вашому місті завчасно та зареєструйтеся на диктант.

Знімайте фото та відео, як ваші діти пишуть диктант, і публікуйте в соцмережах з хештегом #СпільноДиктант.

Перевірити правильність написання диктанту можна буде за дві години після його завершення у соціальних мережах та на офіційних сайтах ЮНІСЕФ, ДСНС та Українського Радіо.

середа, 29 березня 2023 р.

Всеукраїнський семінар

Запрошуємо до участі керівників,  учителів закладів загальної середньої освіти та усіх зацікавлених осіб у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Тьюторські методики з розвитку критичного та креативного мислення в учнів старших класів», що відбудеться 25 квітня 2023 року в режимі онлайн.

Організаторами семінару є Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» (відділ інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи, відділ науково-методичного забезпечення інтеграції у європейський освітній простір) та приватна школа «Афіни» (м. Київ).

Семінар проводиться в рамках реалізації ІІ (концептуально-діагностичного) етапу експерименту всеукраїнського рівня за темою «Тьюторський супровід розвитку соціально-особистісних компетентностей учнів старших класів» (наказ МОН України від 20.09.2021 № 1000).

Перелік тем для обговорення:

  • тьюторство як форма розвитку критичного та креативного мислення учнів у позаурочний час;
  • формування критичного мислення учнів шляхом оптимізації специфічних підходів до вивчення навчальних предметів, що зможуть допомогти здобувачам освіти краще зрозуміти самих себе;
  • визначення напрямів методичного пошуку практичних способів формування критичного та креативного мислення у здобувачів освіти: здобутки Міжнародної академії тьюторів (International Academy of Tutoring).

Участь у заході безкоштовна.

Попередня реєстрація учасників за покликанням:

https://docs.google.com/forms/d/121RfpEvAby8WxeWFloBScVLqMPHUzFx4Ny13QQinVM0/edit#settings

вівторок, 28 березня 2023 р.

Всеукраїнський методологічний семінар «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, Soft skills, підприємницькі навички»

30 березня 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський методологічний семінар «Сучасні підходи до вибору професії: значення лідерства, Soft skills, підприємницькі навички».

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, ГО «Асоціація інноваційної та цифрової освіти», ТОВ «Компанія інтелектуальних технологій», ГО «Ukraine Active», ГО «JuniorS».

До участі запрошуємо представників органів управління освітою,  центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіи,  усіх зацікавлених осіб.

Участь у заході безоплатна. Початок заходу о 14:00. Попередня реєстрація учасників за покликанням https://forms.gle/yrNrGyg2pDL1p54F8

Семінар для учителів соціальної і здоров'язбережувальної освітньої галузі

 12 квітня 2023 року в онлайновому режимі відбудеться Всеукраїнський семінар «Соціальна і здоров’язбережувальна освітня галузь: особливості впровадження».

Початок: о 14:00.

Для участі у семінарі просимо обов’язково зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/zxRJooK9iabiD7D87

Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та  спорту МОН України, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ГО «Ukraine Active».

Мінна безпека для дітей: уроки, які рятують життя

Щоб убезпечити дітей від травмувань вибухонебезпечними предметами, батькам і вчителям слід постійно проводити роз’яснювальну роботу.

Мінреінтеграції підготувало добірку корисних сервісів та онлайн-уроків, які допоможуть підвищити обізнаність дітей щодо мінної безпеки.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з ЮНІСЕФ, ДСНС і Нацполіцією розробили серію роликів «ДСНС розповідає про мінну безпеку». У цих відеоуроках за допомогою схем і помічника – песика Патрона роз’яснюють про попереджувальні знаки, види вибухівок, радіус ураження та що робити у разі їх виявлення.

Також Мінреінтеграції у співпраці з видавництвом «Ранок» розробили комікси «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний ПЕКосвіт». За допомогою них можна ознайомити дітей з правилами поведінки у разі знаходження небезпечного предмета у простій та інтерактивній формі.

Асоціація саперів України створила онлайн-курс «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів». Він буде корисний вчителям під час шкільного процесу. Зареєструватися на курс можна за посиланням.

«Все про мінну безпеку» – онлайн-платформа, де зібрані корисні матеріали для дітей різного віку, а також покрокова інструкція, як батькам розповісти дітям про міни.

«Стопміна» – це освітній проєкт, спрямований на підвищення поінформованості й обізнаності дітей щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів, створений Данською Радою у справах біженців.

Використайте технології штучного інтелекту під час уроку

Освітній проєкт «На Урок» розробив спеціальний чат на основі ChatGPT. «Чат «На Урок»: спілкування із видатними постатями минулого» – це перша українськомовна платформа, створена для освіти на основі штучного інтелекту.

Така технологія дозволяє імітувати розмову з відомою особистістю, у програмі можна поставити запитання світовим лідерам і видатним діячам науки та культури, а отримані відповіді використати для навчання. Водночас робота з чатом навчає культури спілкування, розвиває вміння лаконічно формулювати запитання, критично аналізувати інформацію та всебічно використовувати можливості мовної моделі штучного інтелекту.
Нині можна побудувати діалог із видатними історичними постатями всеукраїнського та світового масштабу, серед яких Альберт Ейнштейн, Василь Стус, Вінстон Черчилль, Григорій Сковорода, Іван Сірко, Ігор Сікорський, Катерина Білокур, Ольга Кобилянська, Тарас Шевченко, Ярослав Мудрий та інші. Повний список із сорока «співрозмовників» можна переглянути за цим посиланням: https://naurok.com.ua/chat
Чат працює без реєстрації та є безоплатним.
Почати спілкування в чаті можна за цим посиланням bit.ly/3KatCbb.

Дізнайтесь у видатних історичних постатей про їхнє ставлення до ведення здорового способу життя.




Розвиваймо емоційний інтелект за допомогою арт-терапії

Емоційний інтелект – це здатність розпізнавати, висловлювати й регулювати власні емоції. Високий рівень розвитку емоційного інтелекту дає можливість у повній мірі розкрити закладений потенціал дитини.

Людям із високим рівнем емоційного інтелекту характерні такі риси, як самодисципліна, відповідальність, уміння пристосовуватися до нових обставин. Саме тому важливо розвивати рівень емоційного інтелекту.

Розглянемо кілька способів, за допомогою яких батьки можуть розвивати емоційний інтелект у дитини:

  • визнайте точку зору дитини та співчувайте їй
  • дозвольте дитині висловлювати свої емоції
  • учіть дитину вирішувати проблеми
  • показуйте приклад емоційного інтелекту
  • грайте

Найбільш ефективним та простим методом для розвитку ЕІ можна вважати арт терапію, як спосіб саморозкриття, самовираження, розвиток та шлях до власної гармонізації

Завдяки засобам арт-терапії і, в першу чергу, малюванню, людина (не тільки дитина, а й дорослий) вчиться бачити свої проблеми з боку, тим самим отримуючи можливість їх вирішення.

Малюючи, діти також розвивають логічне мислення, абстрактну уяву, оскільки вчаться відображати навколишній світ у двовимірному просторі, на папері. Малювання також розвиває просторову орієнтацію дитини, сприяє оволодінню точними науками, допомагає регулювати емоції під час стресу.

Існує багато цікавих та незвичних методів малювання:

  • малювання крапками
  • малювання нитками
  • відбитки
  • бризки
  • відбитки пальців

Тож обирайте свій та проводьте час з дитиною з цікавістю, а головне, з користю!

понеділок, 27 березня 2023 р.

Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?"

Олена Зеленська ініціювала Всеукраїнську програму ментального здоров’я. У межах кампанії створено спеціальну сторінку, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

Програма "Ти як?" – це про:

  • доказові техніки самодопомоги та мобільні застосунки з неї;
  • контакти гарячих ліній психологічної допомоги;
  • відео, що навчає перемагати стрес;
  • поради психологинь/-ів онлайн;
  • вебінари світових фахівців/-чинь із подолання стресу.


неділя, 26 березня 2023 р.

Брошура “Сміливі навчати. Практичний порадник з подолання професійних труднощів під час війни для освітян”

Посібник "Сміливі навчати. Практичний порадник з подолання професійних труднощів під час війни для освітян" містить практичні матеріали, які допоможуть зрозуміти психологічні аспекти дитячих реакцій на травматичні події війни, способи допомоги дітям у подоланні наслідків психотравм в освітньому процесі. Порадник також допоможе вчителям подбати про власне ментальне здоровʼя.

субота, 25 березня 2023 р.

Здоров'я, безпека та добробут 6 клас НУШ (Фука М. та ін.)

Авторський колектив: М. Фука, О. Здирок, С. Василькевич

ЗДОРОВ'Я, БЕЗПЕКА ТА ДОБРОБУТ Підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти (електронна версія підручника)

Навчальна програма Здоров’я,безпека та добробут. 5-6 класи (інтегрований курс) (авт. Гущина Н. І., Василашко І. П.)

Календарно-тематичне планування 

Робочий зошит для 6 класу закладів загальної середньої освіти (фрагмент для ознайомлення)

 Підручник в аудіоформаті (Параграфи можна слухати! Зручно для повторення та закріплення вивченого матеріалу; на дистанційному навчанні; для дітей з особливими освітніми потребами; для широкого кола слухачів, які цікавляться темою здоров’я, безпеки і гармонійного розвитку)

Презентація підручника https://aston.te.ua/pidruchniky/konkurs-pidruchnykiv-dlia-6-klasu-2023/zdorovia-bezpeka-ta-dobrobut-6-klas-nush/  

пʼятниця, 24 березня 2023 р.

Підручники з соціальної і здоров`язбережувальної освітньої галузі

Тривають презентації авторських концепцій підручників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи).

Представляємо підручники з соціальної і здоров`язбережувальної освітньої галузі:

«Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти;
«Етика» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти;
«Культура добросусідства» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти;
«Культура добросусідства» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти;
«Вчимося жити разом» підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти
Презентації будуть доступні на YouTube-каналі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»: https://www.youtube.com/channel/UCb99utEiwpGkESp19mxAfdg
З оригінал-макетами підручників можна ознайомитися в Електронній бібліотеці ІМЗО https://lib.imzo.gov.ua/

Відбувся семінар-практикум з професійної орієнтації

 

24 березня 2023 року в онлайн-форматі відбувся семінар-практикум з учителями інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» на тему «Посібники «Я досліджую світ професій»» як додатковий засіб навчання інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут».

Методистом Хмельницького ОІППО Тетяною Гіджеліцькою розкрито питання професійної орієнтації на різних рівнях шкільної освіти та ознайомлено присутніх із серією посібників «Я досліджую світ професій», які можна використовувати на заняттях з курсу.

Лесею Магаляс, учителем основ здоров’я Міцівецької гімназії Новодунаєвецької селищної ради Кам’янець-Подільського району проведено майстер-клас з проблеми: «Використання посібника «Професії, що оберігають і рятують» при проведенні уроку у 5 класі з теми «Особиста безпека  в населеному пункті. Правила поводження з домашніми та бездомними тваринами».

Із презентацією «Календар професійних дат» на 2023 рік, підготовленою учителем біології та основ здоров’я Летавського ліцею Чемеровецької селищної ради Кам’янець-Подільського району Оксаною Нагурною та пропонованими посібниками можна ознайомитись на сторінці «Професійна орієнтація у НУШ» (блог «Освітній навігатор учителя основ здоров’я»).

Працюючи з посібниками учні та учениці дізнаються про тих, хто не займається безпосередньо порятунком людей, але їхня робота не менш важлива у безпекових справах.

















Черговий клас безпеки на Хмельниччині відкрито у Закупненській громаді.

Турбота про безпеку - важлива навичка для дітей та дорослих! А розвивати її у класі безпеки ефективніше.

У центрі Закупненської громади, що на Хмельниччині, у місцевій школі відкрито Клас безпеки.
У навчальному закладі здобувають освіту 215 учнів і відтепер тут впроваджено нову культуру у навчанні – освіту заради безпечного життя. Учні від першого до одинадцятого класів пізнаватимуть світ безпеки у побуті завдяки рятувальній справі, розумітимуться на правах та обов’язках громадянина завдяки досвіду правоохоронців, вмітимуть надавати першу допомогу до приїзду швидкої, завдяки знанням із домедичної підготовки.
У перший день роботи Класу, на подвір’ї навчального закладу рятувальники провели майстер-клас: «Причини виникнення пожежі у побуті». Своєю чергою сапери попередили про вибухонебезпечні предмети та алгоритм дій під час їх виявлення.





четвер, 23 березня 2023 р.

Знайомтесь із підручником "Здоров'я, безпека та добробут" для 6 класу авторського колективу Василенко С. та ін.

ЗДОРОВ'Я, БЕЗПЕКА ТА ДОБРОБУТ. Інтегрований курс. 6 клас. Авторки: Світлана Василенко, Яна Коваль, Лариса Колотій.*

Переглянути відеопрезентацію авторської концепції підручника
Ознайомитися з електронною версією підручника та залишити свої пропозиції
та відгуки на сайті відповідальної наукової установи ІМЗО

Презентація авторської концепції підручника «Здоров’я, безпека та добробут» для 6 класу авторського колективу Гущина Н.І. та ін.

 

«Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Гущина Н. І., Василашко І. П., за редакцією Бойченко Т. Є.): https://youtu.be/O9IJDTwEJ6Y
З оригінал-макетом підручника можна ознайомитися в Електронній бібліотеці на сайті ДНУ “ІМЗО”: https://lib.imzo.gov.ua/.../-zdorovya-bezpeka-ta.../


вівторок, 21 березня 2023 р.

Запрошення на вебінар «Природничі науки, здоров`я, безпека та добробут в аспекті сучасної освіти»

                                                                   Шановні колеги!
Видавництво «Ранок»  презентує нові й сучасні підручники та посібники для 6 класу, які відповідають новому Державному стандарту базової середньої освіти. 
На вебінарі «Природничі науки, здоров`я, безпека та добробут в аспекті сучасної освіти» відбудеться презентація підручників видавництва «Ранок» природничої та здоров`язбережувальної галузей для 6 класу НУШ».  
Один із спікерів  вебінару автор підручника «Здоров`я, безпека та добробут» Тагліна Ольга Валентинівна, доцентка кафедри генетики та цитології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, кандидатка біологічних наук, доцент, учитель-методист вищої категорії.
Захід відбудеться 21 березня 2023 року о 15.00
посилання на реєстрацію:   https://forms.gle/Qb1Jk6QJAZ8XWfZp7
посилання на приєднання:  https://youtube.com/live/edYoaWGdiDc?feature=share
та  24  березня 2023 року о 16.00
посилання на реєстрацію:    https://forms.gle/Qb1Jk6QJAZ8XWfZp7
посилання на приєднання:   https://youtube.com/live/bFlTqlzWVCc?feature=share
Учасники вебінару отримають сертифікати (2 год.)

понеділок, 20 березня 2023 р.

Запрошення на семінар-практикум "Цифрові інструменти для формувального оцінювання"

Шановні колеги, повідомляємо вас, що Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти планує провести 26 квітня 2022 року о 13 год. семінар-практикум "Цифрові інструменти для формувального оцінювання" у формі відеоконференції у  Google Meet. 

Просимо зареєструватись для участі у заході учителів основ здоров'я та інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут" (кількість місць обмежена).

Для участі у семінарі необхідно мати доступ до інтернету та бажано працювати за комп'ютером/ноутбуком. 

Знайомтесь із підручником “Здоров’я, безпека та добробут” для 6 класу авторського складу Шиян О.І. та ін.

 

Здоров’я, безпека та добробут: підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / О. І. Шиян, О. В. Волощенко, В. Г. Дяків, О. П. Козак, А. Б. Седоченко — Київ: Світич, 2023.


Підручник “Здоров’я, безпека та добробут” для 6 класу створений відповідно до затвердженої модельної навчальної програми інтегрованого курсу для 5–6 класів (автори: Шиян О. І., Дяків В. Г., Волощенко О. В., Гриньова М. В., Козак О. П., Овчарук О. В., Седоченко А. Б., Сорока І. З., Страшко С. В.).


Автори програми водночас є розробниками Державного стандарту базової середньої освіти, Типової освітньої програми для 5–9 класів і втілили в модельній навчальній програмі інноваційні підходи згідно з концепцією НУШ.

Підручник видавництва “Світич” — “Здоров’я, безпека та добробут” — є вдалим прикладом забезпечення наступності початкової та середньої ланок освіти, адже спирається на знання і вміння, здобуті учнями під час вивчення курсу “Я досліджую світ” у початковій школі.

Із методичним забезпеченням та концепцією підручника можна ознайомитись https://svitdovkola.org/books/zbd6

субота, 18 березня 2023 р.

До уваги педагогічних працівників, які викладають «Основи здоров`я»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках співпраці з компанією Edpro продовжує цикл безкоштовних вебінарів, під час яких буде проведено навчання з використання програмного засобу mozaBook, електронних підручників та посібників на порталі Mozaweb тощо для педагогічних працівників, які викладають навчальні предмети та інтегровані курси в базовій школі.

Для педагогічних працівників, які викладають «Основи здоров`я» вебінар відбудеться 24 березня 2023 року о 15.00. Посилання для перегляду на YouTube-каналі: https://www.youtube.com/watch?v=9yUrY-Cx_C0

четвер, 16 березня 2023 р.

Всеукраїнський урок з профорієнтації: "Обери професію своєї мрії" 2023


15 березня в прямому ефірі Єдиного Телевізійного Марафону відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації за участю провідних українських роботодавців і кар'єрних радників.

Цей урок – є щорічним та реалізується в рамках Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» для учнів 7-11 класів всіх шкіл України.

Про перегляд уроку у закладах освіти по всій країні можна ознайомитись https://padlet.com/kyivhub/2023-ys5939m7mvq8555j

Організаторами Всеукраїнського уроку з профорієнтації виступили: Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти (https://aide.one/), Група «1+1 media», за підтримки Goethe-Institut в Україні.


Серія березневих вебінарів «Навчаючись — перемагаємо»

Український освітянський видавничий центр "Оріон" пропонує серію березневих вебінарів «Навчаючись — перемагаємо», присвячених актуальним проблемам впровадження засад Нової української школи в 6 класі за умов російської агресії. 

Вебінар "Вчимося цінувати життя. Навчально-методичне забезпечення ціннісно-орієнтованого навчання на уроках інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут. 6 клас"". (Зоя Хитра, кандидат педагогічних наук, учитель-методист Технічного ліцею м. Києва. Ольга Романенко, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту Державного торговельно-економічного університету, лауреат Премії Президента для молодих учених) заплановано на 20.03.2023 15:00 год.

Запис вебінару можна переглянути в будь-який зручний для вас час на ютуб-каналі УОВЦ "Оріон". 


середа, 15 березня 2023 р.

Підручники "Здоров'я, безпека та добробут" та "Вчимося жити разом", 6 клас (Пономаренко та ін.)

Авторський колектив (Пономаренко та ін.) розробив і розмістив у вільному доступі комплектне забезпечення для двох взаємопов'язаних навчальних курсів для 6 класу: "Здоров'я, безпека та добробут" та "Вчимося жити разом.

Розроблені комплекти для кожного з цих курсів містять:
1. Підручники для учнів
2. Розробки уроків для всіх тем
3. Сайт дистанційної освіти для учнів (реалізація змішаного навчання)
4. Навчальні програми і календарно-тематичне планування для різних варіантів навчальних планів закладу освіти ( на 1.5 годин, 1 годину та 0.5 годин)
5. Відеоматеріали і шаблони для організації навчальної діяльності
6. YouTube канал з навчальними відеотеками
7. Онлайн-курс для самопідготовки та підвищення кваліфікації
8. Онлайн-супровід процесу навчання: (ФБ група «Здоров’я, безпека та добробут»)
Ознайомитися з цими комплектами можна за покликаннями:

Здоров’я, безпека та добробут (підручник інтегрованого курсу для 6 класу ЗЗСО) Ольга Тагліна

Із презентацією підручника "Здоров'я, безпека та добробут", 6 клас (О.Тагліна), електронним інтерактивним додатком до нього та методичною підтримкою від автора можна ознайомитись на сторінках видавництва "Ранок".



Відбулися навчально-тренувальні збори з підготовки переможців першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» до участі в другому турі конкурсу

15 березня 2023 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися навчально-тренувальні збори з підготовки переможців першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» до участі у другому турі конкурсу.

Викладачі кафедри педагогіки та психології ХОІППО Войтович Г.І., Бирко Н.М., Клімкіна Н.Г. надали учасникам консультації за запитом щодо конкурсних випробувань у номінаціях «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» та «Фізична культура».

Бажаємо конкурсантам перемоги у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» та творчих злетів.





Ознайомлення із підручниками "Здоров'я, безпека та добробут"

На сайті ІМЗО виставлені для перегляду та ознайомлення підручники із інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут" для 6 класу НУШ. Переходьте за поклинанням