вівторок, 19 грудня 2023 р.

Новий освітній курс про навчання дітей та підлітків мінної безпеки для освітян

Новий освітній курс про навчання дітей та підлітків мінної безпеки для освітян, рятувальників та поліцейських! 

Жодна дитина не має ризикувати, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок — розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці. 

Щоб викладати мінну безпеку враховуючи потреби кожної дитини, ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти і науки України, МВС України та ДСНС України запускають безоплатний онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки»! 

Реєструйтеся та сайті https://bezpeka.info і ставайте ефективними провідниками безпеки для майбутніх поколінь!

На курсі ви дізнаєтесь:
як доступно викладати мінну безпеку дітям різного віку;
як інтерактивно проводити заняття, чи є тут місце грі;
як працювати офлайн та онлайн;
як розуміти емоції дитини;
як долати хвилювання перед заняттям.

Клас безпеки

Сучасний Клас безпеки отримала ще одна громада Хмельницької області – презентували школярі 

Юні рятувальники, поліцейські та маленькі медики відкрили Клас безпеки у Летичівському ліцеї №1. Це перша локація з рятувальної, правоохоронної та медичної справи, яка розпочала роботу у громаді. Ініціатива ДСНС стала актуальною для дітей, батьків та місцевих освітян. 
Знайти на малюнку вибухонебезпечні предмети та вказати на них, розставити за перевагою «червоні» та «сині» дорожні знаки, допомогти однокласнику, який  раптово відчув знедужання - такі завдання з квестами та ребусами виконували школярі під час відкриття безпекового освітнього простору. Динамічно, емоційно та пізнавально діти розповідали про правила з безпеки, які стануть у нагоді на щодень. Далі - представник Героїв без зброї – рятувальник, навчав правил пожежної безпеки у побуті та дії під час виявлення підозрілих предметів, а книжковий герой поліції - Славко Хоробрик із колегою-правоохоронницею розповіли про правила дорожнього руху.
За словами освітян: сьогоднішній урок - це лише початок великого навчання. Його будуть удосконалювати та осучаснювати, адже знання про безпечне життя має отримати кожен учень навчального закладу, а в подальшому і наступне покоління школярів навчального закладу.

Підсумки обласного педагогічного конкурсу-виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» – 2023.

Завершився обласний етап педагогічного конкурсу-виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». Детальніше

четвер, 16 листопада 2023 р.

Клас безпеки

Заради безпеки дітей: у Хмельницькому районі запрацював новенький Клас безпеки

Відсьогодні безпекова освіта стала доступнішою для понад 350 вихованців Гвардійського ліцею, що в Хмельницькому районі. Адже тут відкрився новий Клас безпеки. Клас у ліцеї забезпечений інтерактивним обладнанням, відповідним дидактичним матеріалом і поліграфією від UNICEF та має кілька тематичних локацій. Тут відвідувачі дізнаються, як запобігати пожежам, поводитися на воді, надавати першу допомогу, отримають знання з правил дорожнього руху тощо. 
Перший урок для школярів провели педпрацівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. Зокрема, рятувальники поглибили знання дітей щодо мінної безпеки. Разом вони визначали відмінності між вибухонебезпечними та підозрілими предметами, з’ясували, які з них мають найбільшу зону ураження, відпрацювали алгоритми дій під час виявлення таких «сюрпризів».
Рятувальникам таки вдалося зацікавити малечу. Діти активно брали участь в обговоренні, уважно слухали та ділилися здобутими знаннями. Часи війни вкотре доводять – такі знання надзвичайно важливі не лише для дітей, а й для дорослих.

вівторок, 31 жовтня 2023 р.

ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ПОЧАЛОСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ СТАНДАРТУ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти (10–12 класи й заклади професійної освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти).

Цей документ є новим форматом для української освіти: на відміну від одного стандарту для базової та старшої середньої освіти тепер будуть два окремі документи. Проєкт стандарту профільної освіти продовжує реформу «Нова українська школа», яка стартувала з першого класу 2018 року. Передбачається, що 2027 року ці учні почнуть здобувати профільну освіту за новими стандартом і програмами. До цього, починаючи з 2025 року, відбудеться пілотування стандарту й моделей профільної освіти в окремих закладах.

Згідно з концепцією реформи учнівство зможе формувати власну освітню траєкторію, обираючи профіль і частково предмети для вивчення. Водночас заклади освіти зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів залежно від своїх можливостей. Детальніше за посиланням.

понеділок, 30 жовтня 2023 р.

Всеукраїнський урок із кібербезпеки

Традиційно в жовтні у США, Європі та багатьох інших країнах відзначають місяць кібербезпеки. Головна його мета — привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту.

Цьогоріч теж відзначаємо кібермісяць — Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України організують Всеукраїнський онлайн-урок «Я. Безпека. Кіберпростір». Відвідати його зможуть усі охочі.
На уроці ви дізнаєтеся:
🔹 як атакують хакери, зокрема й російські, та як вони можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;
🔹 як захистити себе та своїх близьких від кіберзагроз;
🔹 як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші;
🔹 як користуватися інтернетом безпечно тощо.
 Урок почнеться 31 жовтня о 13:00.
 Трансляція відбудеться на YouTube-каналі Держспецзв’язку та YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна — Укрінформ.

четвер, 26 жовтня 2023 р.

Сертифікований семінар

26 жовтня 202року відбувся обласний сертифікований семінар-практикум учителів основ здоров’я та інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» з теми «Цифрові інструменти для формувального оцінювання: онлайн-дошки», на якому було розглянуто ефективні цифрові інструменти для формувального оцінювання (Padlet, Classroomscreen, ClassDojoJamboard тощо).

Учасниками заходу стали 40 педагогічних працівників, які апробували можливості онлайн-дошки Jamboard та визначили переваги й недоліки при її використанні.





субота, 21 жовтня 2023 р.

Реєстраційна форма на вебінар «Презентація методичної підтримки від видавництва «Ранок»

Шановні вчителі! 
Запрошуємо вас 25 жовтня о 16:00  взяти участь у вебінарі: Презентація методичної підтримки від видавництва «Ранок» (природнича і здоров’язбережувальна галузь)
Питання для обговорення:
 - важливість електронних ресурсів у сучасному викладанні предметів Нової української школи 
- відеоматеріали від видавництва «Ранок» на допомогу вчительству
- розв’язання навчальних завдань за допомогою платформи IZZI («Географія», 7 клас НУШ) 
- поради щодо викладання природничих дисциплін: 5–6 клас НУШ 
- практична складова інтегрованого курсу “Здоров’я, безпека та добробут”
 Посилання на реєстрацію  

пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.

На Хмельниччині розпочав роботу черговий Клас безпеки

У Білогір’ї Шепетівського району в місцевому ліцеї відкрився Клас безпеки. Тепер він стане базовим для усіх учнів територіальної громади.
Пожежна та мінна безпека, радіаційний та хімічний захист, правила дорожнього руху та локація психологічного розвантаження – як багато корисної інформації для безпечного життя може вмістити чотири стіни невеликого класу. Але, якою ж важливою та потрібною стане ця інформація у житті кожної дитини! Перший урок у Класі безпеки провели рятувальники та правоохоронці, далі – справа за шкільними педагогами. За словами місцевих учнів, найцікавіше для них було почути про мінну безпеку, бо досі не знали, що у країні так багато смертельного залізяччя, яке може чатувати будь-де. 
У Класі безпеки навчатимуться, як учні ліцею так і учні з інших закладів освіти громади, допоки ті реалізовуватимуть проєкт у власних освітніх закладах.

Матеріали заходу "Онлайн-ризики. Терміни. Алгоритми. Профілактика"

В рамках щорічного місяця кібербезпеки відбувся захід на тему «Онлайн-ризики. Терміни. Алгоритми. Профілактика» . На вебінарі говорили про основні онлайн-ризики та алгоритми реагування, про те, чому онлайн-насильство не менш небезпечне, ніж офлайн-насильство, чому важлива профілактика, та як її проводити тощо. Учасники заходу мають можливість отримати сертифікати про підвищення кваліфікації після проведення уроків від ГО #stop_sexтинг. Детальніше  
Матеріали для проведення уроків за різними віковими категоріями https://stop-sexting.in.ua/adult/uroky/
Усі освітяни, які не мали можливості долучитися до вебінару, можуть переглянути його запис  
Також інформуємо про можливість взяти участь у наступному вебінарі на тему «Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах».
Захід відбудеться 19 жовтня о 19:00.
Реєстрація за лінком

вівторок, 17 жовтня 2023 р.

Безплатний навчальний курс «Стрес-менеджмент для освітян»

 Педагогів і освітніх управлінців запрошують на безплатний навчальний курс «Стрес-менеджмент для освітян», який має на меті допомогти вчителям підвищити рівень власної психологічної компетенції.

Курс розробили професійні психологи та педагоги. Він розміщений на платформі Prometheus. Зверніть увагу, що навчальна програма доступна постійно, а тому пройти її учасники можуть у зручний час.

 Програма курсу складається з 5 модулів:

  • war-work-life balance: як отримувати задоволення від роботи в часи постійного стресу (учителі й (само)допомога);
  • учителі й «діти війни»: як допомагати учням долати виклики;
  • учитель – учителю: як психологічно підтримувати колег, якщо ти не психолог;
  • школа та колектив: як сформувати та зберегти (еко)атмосферу;
  • учителі й батьки: школа в умовах війни (як навчати, навчатися й підтримувати).

Під час навчання учасники й учасниці курсу:

  • дізнаються про важливість дотримання принципів самоменеджменту;
  • навчаться виявляти головні стрес-фактори;
  • навчаться ефективно використовувати наукові методи протидії та рефлексивні практики;
  • дослідять місце онлайн-комунікації в житті дітей і роль педагога в ньому;
  • розглянуть цінності й інтереси сучасних дітей;
  • з’ясують способи екологічного формування загальнолюдських цінностей в учнів;
  • вивчать 7 маркерів для визначення дитячого стресу та ресурсно зорієнтовану модель його подолання – BASIC Ph;
  • ознайомляться з принципами екологічного спілкування з акцентами на «активне» слухання» та емпатію;
  • навчаться вести рефлексивні розмови про роботу;
  • розглянуть основні виклики дистанційного навчання в контексті нових можливостей;
  • проаналізують шляхи перетворення агресивної поведінки на конструктивну.

По завершенню навчання слухачі та слухачки отримають сертифікат (без зазначення годин).

Зареєструватися всі охочі можуть за посиланням 

четвер, 12 жовтня 2023 р.

Нові класи безпеки

Сьогодні, 12 жовтня, в чотирьох закладах освіти Хмельниччини відчинили двері Класи безпеки. За парти інтерактивних та новітніх Класів сіли вихованці дитячого садочку «Зірочка» у м. Волочиськ, Війтовецького ліцею, Шепетівського професійного ліцею та Славутської гімназії №1. Варто зазначити, що разом із тими, що вже діють на Хмельниччині, це вже 40 безпекових просторів, які сьогодні надзвичайно потрібні в кожному освітньому закладі, адже захист життя – понад усе!
Класи наповнені різноманітними навчальними зонами. Тут діти отримають знання та практичні навички з питань пожежної та мінної безпеки, домедичної допомоги та психологічного розвантаження, правоохоронної діяльності, безпеки на воді тощо. На столах – посібники та ігри про безпеку від ЮНІСЕФ, а також вилучений із пожеж наочний матеріал. 
На відкриття до педколективів та учнів завітала місцева влада та рятувальники. Усі розуміють, діти – наше майбутнє, тож дбати про їхню безпеку варто разом, особливо у теперішній воєнний час.

середа, 11 жовтня 2023 р.

На Хмельниччині безпекові послуги стають доступнішими для населення: + 2 Класи безпеки та підрозділ місцевої пожежної охорони

11 жовтня на Хмельниччині у двох населених пунктах області відкрито Класи безпеки та підрозділ місцевої пожежної охорони. На урочисті заходи завітали директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Чекригін, перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін та начальник ГУ ДСНС Едуард Братко.
Для створення умов безпеки для населення обрано правильний вектор руху, зазначив під час відкриття Класів безпеки Сергій Тюрін. Він запевнив, що обласна влада докладе максимум зусиль щодо реалізації ініціатив ДСНС стосовно наближення безпекових послуг населенню.
Сучасний та актуально наповнений знаннями Клас безпеки у Ярмолинецькому центрі розвитку дитини і навіть його розташування про безпеку – в укритті.  А в Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центрі відкрив свої двері інклюзивний клас безпеки
"Сьогодні на Хмельниччині відкрито вже третій інклюзивний клас безпеки, і область стала першою та на даний час єдиною в Україні, де створено класи для дітей з особливими освітніми потребами, - зазначив Олександр Чекригін. - І це лише початок -  таку ініціативу будемо продовжувати для інших шкіл та регіонів". 
Наразі на Хмельниччині працює вже 36 Класів безпеки. Та це лише початок - на досягнутому не зупиняємося! На перспективу – великі плани і все заради безпеки населення, адже це один з пріоритетних напрямів роботи великої команди Служби порятунку Хмельниччини.

Безкоштовний курс «Цифровий учитель»

ЮНЕСКО та EdEra запустили новий безкоштовний курс «Цифровий учитель» для дистанційної, змішаної та очної форм навчання.

Курс складається з 7 модулів і має 52 інтерактиви, які допоможуть  сфокусуватися на практичних завданнях і краще засвоїти матеріал, а не просто слухати теорію. Так, ви зможете одразу застосовувати вміння в роботі.

Під час навчання ви:

  • Дізнаєтеся, що таке цифрова педагогіка.
  • Підсилите знання про цифрову безпеку.
  • Навчитеся ефективно обирати методи та цифрові інструменти для досягнення навчальних цілей.
  • Отримаєте практичні інструменти для ґейміфікації навчального процесу та утримання уваги сучасних учнів.
  • Дізнаєтеся про способи зменшення стресу в освітньому процесі.

Після проходження курсу ви отримаєте сертифікат з підвищення  валіфікації на 30 годин та можливість приєднатися до професійної спільноти вчителів.

Реєстрація на курс за посиланням

Там ви зможете ділитися своїми успіхами та новинами, радитися щодо викликів і обмінюватися досвідом

Курс розроблений ЮНЕСКО у співпраці із студією онлайн-освіти EdEra та Інститутом освіти для миру та сталого розвитку ім. Махатми Ганді ЮНЕСКО (MGIEP) за підтримки гранту Google.org та Міністерства освіти і науки України.

понеділок, 9 жовтня 2023 р.

Запрошення на вебінар

Колеги, запрошуємо вас 11.10.2023 взяти участь у вебінарі від видавництва «Ранок» на платформі Zoom!
*Соціальна і здоров'язбережувальна освітня  галузь* 
*Природнича освітня галузь*
Тема вебінару: Майстер-клас від авторів та вчителів-пілотників
▫ Час проведення: о 16:00
Посилання на реєстрацію.
▫ Детальніше про програму та лектора.

Безкоштовний онлайн-курс для освітян «Сміливі навчати»

 

Безкоштовний онлайн-курс для освітян «Сміливі навчати» — це практичні поради фахівців з психології та безпекових політик задля подолання професійних труднощів вчителів під час війни.
Курс отримав офіційну рекомендацію від Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти та схвальну рецензію від НАЗЯВО.
Гарантований сертифікат з підвищення кваліфікації на 6 годин.
У програмі курсу поради щодо психологічної підтримки вчителів, корисні інструкції, шаблони та практики навчання й взаємодії з дітьми під час війни. А також рекомендації щодо організації безпечного освітнього середовища, правил реагування у кризовий час.

Реєстрація за посиланням

Проєкт «Спільно для вчителів» реалізовано освітньою організацією «Навчай для України» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в межах ініціативи «Спільно до навчання» та студією онлайн-освіти EdEra.

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Щодо онлайн-вебінару «Ментальне здоров’я дітей під час війни» і флешмобу «Руханка сили»

6 жовтня 2023 року о 15:00 відбудеться онлайн-вебінар «Ментальне здоров’я дітей під час війни» за участю відомої дитячої сімейної психологині Світлани Ройз, лідера Руху JuniorS Олександра Педана, генерального директора директорату шкільної освіти Ігоря Хворостяного.

Запрошуємо вчителів, вихователів, психологів, директорів закладів освіти, педагогів і викладачів взяти участь у вебінарі задля подальшого поширення важливої інформації серед дітей, підлітків та молоді. Долучитися до вебінару можна за цим посиланням — https://bit.ly/3RJ7R6u.

Участь у вебінарі безкоштовна. Реєстрація на вебінар — http://bit.ly/3ZJi8Sq


середа, 4 жовтня 2023 р.

Вебінар щодо старту нового навчального сезону програми «Супергєрої FAST»

Старт нового навчального сезону програми «Супергєрої FAST» в Україні, розробленою міжнародною ініціативою Angels за участі Департаменту освітньої та соціальної політики Університету Македонії. Освітня ініціатива схвалена Всесвітньою організацією інсульту.

Основна мета інтерактивної навчальної програми – ознайомлення дітей 5-9 років та їх родин з ознаками інсульту та формування у них вміння викликати невідкладну допомогу за номером 103. У 2021-2022 н.р. до програми долучилося більше 5 тисяч вчителів початкової школи, навчання в Україні за 2 роки вже пройшли майже 50 тисяч школярів початкової школи з усіх областей. Уроки можна проводити онлайн. Сайт програми. 

5 жовтня з 16.00 до 17.30 год. відбудеться онлайн вебінар вчителів початкової школи та керівників департаментів (управлінь) освіти, головних спеціалістів та методистів відділів шкільної освіти. Буде презентована програма, а також можна поставити питання безпосередньо організаторам проекту. Реєстрація на вебінар за посиланням

 

Освітян запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності

Учителів, батьків і учнів запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності для 5-11 класів, який буде присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям (лист Міністерства освіти і науки України від 03 жовтня 2023  № 1/15193-23).

Урок транслюватимуть 6 жовтня з 12:00 до 12:30, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі на телеканалі «Суспільне. Культура» та Youtube-каналі «Перший». Запис буде збережений за лінком.

Під час уроку глядачі дізнаються:

як протидіяти соціальним стереотипам;

хто такі боти та тролі;

як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.

Наприкінці онлайн-заходу дітям необхідно буде пройти тест-гру, яка складатиметься з 7 запитань (для цього треба відсканувати QR-код на екрані та перейти за посиланням).

Крім того, організатори підготували сюрприз для школярів, про який оголосять під час трансляції.

За підсумками уроку педагогам рекомендують провести з учнями та ученицями обговорення на тему протидії дезінформації та маніпуляціям.

Завантажити роздаткові матеріали можна за посиланням.

Як зазначають організатори, ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення в дорослих і дітей.

понеділок, 2 жовтня 2023 р.

ГУМАННЕ ТА ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ТВАРИН

Запрошуємо навчальні заклади 4-11 жовтня 2023 року долучитись до улюбленого та очікуваного всіма педагогами та учнями Міжнародного уроку доброти.

Захід буде проходити як в очному, так і в онлайн форматі!

Участь в Уроці доброти стане чудовим кроком у реалізації рекомендації МОН України про проведення в 2023-2024 н.р. освітньо-виховних заходів присвячених тваринам (лист МОН №2/12702-23 від 24.08.2023 р. «Щодо організації виховногопроцесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році»).

Традиційно просимо не приносити/приводити на уроки доброти тварин, для яких перебування поза домівкою в багатолюдних місцях може бути стресовим.

Де переглянути та скачати безкоштовні матеріали до Уроку доброти?

Щороку ми створюємо для вас нові цікаві та повчальні методичні матеріали. Всі новинки 2023 року (цікаві ігри, аудіоказки, конспекти інтерактивних уроків від вчителів) та вподобані вами раніше тематичні розробки на нашому сайті - https://happypaw.ua/ua/bioethics/teaching-materials

Переважну більшість із розроблених матеріалів можна використовувати не лише онлайн, але і скачати на свій комп'ютер.

Як отримати сертифікат учасника?

Для отримання сертифікату учасника ІV Міжнародного уроку доброти необхідно:

1) До 11 жовтня подати заявку на участь в заході (кнопка для заповнення заявки в кінці статті).

2) 4-11 жовтня 2023 року провести з учнями урок присвячений домашнім та безпритульним собакам та котам. Зробити фотографії уроку або скрін екрану проведення уроків (по 1 фото/зображенню з кожного класу).

3) Надіслати по 1 фото з кожного проведеного уроку на електронну адресу – bioetika@happypaw.ua (до 16.10.23 р.). В листі з фотографіями мають бути зазначені: назва навчального закладу, місто, кількість проведених уроків (відповідно до кількості фото).





четвер, 21 вересня 2023 р.

Цикл вебінар: соціальна і здоров'язбережувальна освітня галузь

У рамках підтримки професійного розвитку вчителів та активізації комунікації між закладами загальної середньої освіти, учасниками інноваційного освітнього проєкту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», та видавництвами й авторськими колективами 7 вересня 2023 року відбувся сьомий вебінар для представлення навчальних матеріалів, розроблених (станом на 06.09.2023 р.) для забезпечення навчання предмета «Здоров’я, безпека та добробут», а також підтримки впровадження пілоту НУШ у 7 класі.
Запис вебінару можна переглянути за покликанням.

На сайтах видавництв представлені додаткові навчальні матеріали для пілотування – майбутні підручники для 7 класу НУШ:

ТОВ «Алатон»

7 клас. Пілотування 

ВД «Освіта»

Пілотні матеріали НУШ для 7-х класів.

ТОВ «Ранок» НУШ 7. Пілотні матеріали.

середа, 20 вересня 2023 р.

Урок антибулінгу

Учителів запрошують долучитися до проведення ІV всеукраїнського антибулінгового уроку. Щоб долучитися до всеукраїнської акції, учителям треба провести урок антибулінгу в період з 25 до 29 вересня.
Усі необхідні матеріали для заняття нададуть організатори.
Докладніше за посиланням
https://cutt.ly/3wcJXPO6

Школи можуть безплатно отримати матеріали для обладнання кабінетів безпеки

 Українські школи можуть безплатно отримати засоби та матеріали для оснащення кабінетів безпеки.

Про це повідомили організатори проєкту – Громадська організація Traffic Challenge.


Представники закладів освіти можуть подати заявки для участі, заповнивши google-форму за посиланням.

Ознайомитися з переліком навчальних засобів і матеріалів, рекомендованих для облаштування та оснащення класів безпеки можна за лінком.


Крім того, організатори проєкту сформують окремий перелік шкіл для пілотування програми «Шкільний клас безпеки». На базі закладів освіти, які пройдуть відбір, повноцінно обладнають відповідні кабінети та забезпечать учнів і педагогів усім необхідним для навчання.


неділя, 17 вересня 2023 р.

Всеукраїнська школа майстерності «Педагогічний стартап»

З метою популяризації досвіду учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2022 та 2023 роках Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у партнерстві з видавництвом «Ранок» проводить всеукраїнську школу майстерності «Педагогічний стартап».
Заходи школи відбуватимуться в дистанційному форматі протягом жовтня 2023 року, щовівторка та щочетверга, початок – о 15:00 (для учителів основ здоров'я - 26 жовтня).
З програмою школи можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/awcWDXHW.
Педагогічні працівники, які до 12 години 01 жовтня 2023 року зареєструються для участі в школі (режим доступу ), отримають відповідний сертифікат.
Після завершення роботи школи майстерки будуть доступні для перегляду на YouTube каналах «Учитель року» та «Видавнича корпорація Ранок».

пʼятниця, 15 вересня 2023 р.

Дослідження СЕН розпочато

Сьогодні розпочинається ДоСЕН

Дослідження соціально-емоційних навичок в Україні охопить учнів/учениць 232 шкіл. У ньому візьмуть участь діти 10-ти й 15-ти років, а також батьки, вчителі та керівництво закладів освіти.
Метод анкетування та обрані інструменти вимірювань дадуть змогу розкрити типові для учнів/учениць поведінкові, мисленнєві та емоційні моделі. Завдяки дослідженню вдасться визначити:
✅ рівні сформованості 17 соціально-емоційних навичок учнівства
✅ чинники, що впливають на формування соціально-емоційних навичок удома, в закладах освіти, за взаємодії з однолітками, через набутий досвід
✅ вплив соціально-емоційних навичок на життя дітей.
Державна служба якості освіти України є співорганізатором дослідження разом з ГО «ЕдКемп Україна» (EdCamp Ukraine) як Національним центром ДоСЕН. У світі дослідження здійснює Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD Education and Skills) з 2019 року. В Україні ДоСЕН здійснюється за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

вівторок, 12 вересня 2023 р.

Запрошення на вебінар

Шановні колеги!
Видавництво "Ранок" запрошує вчительство України 13 вересня о 15.00 приєднатися до участі у вебінарі "Пілотні проєкти для 7-го класу: поради від авторів (природнича + здоров'язбережувальна галузь): Олексія Григоровича, Вікторії Круглової та Василя Дяківа.
Питання для обговорення:
- "Хімія" на часі: нове бачення модельних програм для 7-9 класів.
- Створення нових модельних програм та підручників для 7-9 класів: наступний крок у розбудові Нової української школи.
- Здоров'я, безпека та добробут (7 клас).
Зареєстровані учасники отримають сертифікати та всю інформацію (на електронну адресу), озвучену на вебінарі.
Посилання на реєстрацію.
Приєднуйтесь до трансляції за посиланням

Рекомендації МОН на 2023-2024 н.р.

Лист МОН "Про інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році" від від 12.09.2023 №1/13749-23.

 Додаток 9. СОЦІАЛЬНА І ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ

вівторок, 5 вересня 2023 р.

Матеріали для пілотування предмету "Здоров'я, безпека та добробут" (7 клас, Воронцова Т.В. та ін.)

На Порталі превентивної освіти розміщено матеріали для пілотування предмету "Здоров'я, безпека та добробут" (7 клас).

Відкриття 11 класів безпеки

01 вересня у Хмельницькій області відбулося відкриття 11 класів безпеки, а саме: у Старокостянтинівському, Красилівському, Старосинявському, Деражнянському, Славутському, Грицівському, Судилківському ліцеях, Жилинецькій гімназії, Шепетівській гімназії № 1 (дві локації - для молодших та старших класів) та у навчально-виховному об’єднанні № 23 м. Хмельницький.

У класах представлені різноманітні навчальні зони: мінна та пожежна безпека, правоохоронна, радіаційний та хімічний захист, домедична допомога, безпека на воді, первинні засоби гасіння пожеж. Навчання підкріплено і наочним матеріалом, і посібниками та іграми про безпеку від ЮНІСЕФ.
Наразі на Хмельниччині створено 36 Класів безпеки.











Організація освітнього процесу в 7-х пілотних класах ЗЗСО (для пілотних закладів освіти)

З ідеями щодо особливостей навчання семикласників і методичними порадами щодо організації навчання від Інституту педагогіки НАПН України та Видавничого дому «Освіта» можна ознайомитись за посиланням.




пʼятниця, 1 вересня 2023 р.

Відкриття нових Класів безпеки

У День знань на Хмельниччині свої двері відчинили 11 новостворених Класів безпеки

Свято Першого дзвоника для школярів Хмельниччини було справжнім Днем знань із правил безпеки життєдіяльності. Адже цього дня свої двері відчинили одразу 11 новостворених Класів безпеки. Так, учні Старокостянтинівського, Красилівського, Старосинявського, Деражнянського, Славутського, Грицівського, Судилківського ліцеїв, Жилинецької гімназії цього дня сіли за парти інтерактивних та новітніх Класів. Варто зазначити, що в Шепетівській гімназії №1 створено одразу дві таких локації, які розділені на вікові категорії – для молодших та старших класів.

На відкриття Класу безпеки в Навчально-виховному об’єднанні №23 м. Хмельницький завітав перший заступник начальника ОВА Cергій Тюрін. “Загалом, на Хмельниччині вже створено 36 Класів безпеки. Це чудова ініціатива, яка працює на перспективу безпечного життя наших дітей. Адже уже другий рік поспіль День знань та перший дзвоник для українських дітей минає в умовах повітряних тривог та ворожих атак, тож кожен має знати, як діяти у різних небезпечних ситуаціях”, – зазначив посадовець.

Організатори із неабияким натхненням та креативністю підійшли до наповнення безпекового простору аудиторій. Тут представлені різноманітні навчальні зони: мінна та пожежна безпека, правоохоронна, радіаційний та хімічний захист, домедична допомога, безпека на воді, первинні засоби гасіння пожеж. Навчання підкріплено не лише наочним матеріалом вилученим із пожеж, а й посібниками та іграми про безпеку від ЮНІСЕФ.

Матеріали до першого уроку

З турботою про дітей та дорослих програма "Ти як?"  підготували матеріали, які можна використовувати під час проведення першого уроку, класних годин тощо.
1 вересня повні відео уроків з'явилися на відеосервісі MEGOGO, у розділі «MEGOGO Освіта». Їх можна в будь-який час подивитися за посиланнями:
Або завантажити:


четвер, 31 серпня 2023 р.

Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 н. р.

Міністерство освіти і науки надає для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році.

Матеріали для пілотування у 7 класі (курс ЗБД)

На Порталі превентивної освіти розміщено матеріали для пілотування інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут" (7 клас) за модельною навчальною програмою Воронцова Т. та ін. 

середа, 30 серпня 2023 р.

ВИВЧЕННЯ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ «ЗДОРОВ’Я, ДОБРОБУТ І БЕЗПЕКА» У 5–6 КЛАСАХ

Пропонуємо ознайомитись із рекомендаціями для вчителів, які викладають інтегрований курс «Здоров’я, безпека та добробут» в 6 класі за модельною навчальною програмою «Здоров’я, безпека та добробут». 5–6 класи (інтегрований курс)» авторів Н. Гущина, І. Василашко відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

вівторок, 29 серпня 2023 р.

Дослідження СЕН

Під час дослідження рівня соціально-емоційних навичок основну увагу експерти приділять:
🔸рівню володіння навичками залежно від віку дітей;
🔸регіональним відмінностям;
🔸ролі та впливу батьків;
🔸контексту війни;
🔸досвіду експериментальних шкіл.
Докладніше про програму ДоСЕН можна дізнатися за посиланням 


понеділок, 28 серпня 2023 р.

Вебінар щодо проведення Всеукраїнського уроку ментального здоров'я

В межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністерство освіти і науки України проводить вебінар, присвячений проведенню Всеукраїнського уроку ментального здоров’я 01 вересня 2023 року в закладах освіти України щодо першого уроку нового 2023/2024 навчального року.

Захід відбудеться 30 серпня 2023 року о 15.00 у форматі онлайн за покликанням.

Запрошуємо переглянути вебінар усіх, хто зацікавлений зазначеною тематикою роботи.


середа, 23 серпня 2023 р.

Серпнева методична зустріч-2023

23 серпня 2023 року було проведено серпневу методичну зустріч для голів професійних спільнот учителів основ здоров’я, учителів інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут», предмету «Основи здоров’я» на тему «Готовність до 2023/2024 н.р.: говоримо про найактуальніше при викладанні інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» та предмету «Основи здоров’я» в закладах загальної середньої освіти». Зустріч можна переглянути за посиланням на каналі YouTube 

Методистом ХОІППО Тетяною Гіджеліцькою підведено підсумки роботи у 2022/2023 н.р. та окреслено освітні пріоритети уновому навчальному році, обговорено особливості впровадження інтегрованих курсів та презентовано цифровий ресурс «Методичний супровід інтегрованого курсу«Здоров’я, безпека та добробут» для 5-6 класів НУШ та предмету «Основи здоров’я»для 7-9 класів у 2023/2024 н.р.»

Лесею Магаляс, вчителем основ здоров’я та інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» Міцівецької гімназії Новодунаєвецької селищної ради розкрито актуальну тему сьогодення «Розвиток критичного мислення тамедіаграмотності учасників освітнього процесу на уроках здоров’я».

Разом із Зоряною Кирилюк, вчителем основ здоров’я Нетішинського ліцею № 3 Нетішинської міської ради спробували відкрити для себе застосування технології сторітелінг науроках основ здоров’я.

Із Наталією Жуковською, вчителем основ здоров’я та інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» Нетішинського ліцею № 4 Нетішинської міської ради мали змогу підгоготуватися до організації навчально-пізнавальноїдіяльності на різних етапах уроку за допомогою ІКТ.



неділя, 20 серпня 2023 р.

Із грифом "Рекомендовано МОН України"

Ознайомтесь із наказом МОН від 16.08.2023 № 1001 «Про надання грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти».

Гриф отримали:

  • Модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 7-9 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Андрук Н.В., Лаврентьєва І. В., Хомич О. Л.).
  • Модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 7-9 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Шиян О.І., Дяків В.Г.,  Седоченко А.Б., Страшко С.В.).
  • Модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 7-9 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Василенко С. В., Колотій Л. П.).
  • Модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 7-9 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Гущина Н. І., Василашко І. П.).


середа, 16 серпня 2023 р.

Методичний супровід у 2023/2024 н.р.

Методичний супровід інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут" для 5-6 класів НУШ  та предмету "Основи здоров'я" для 7-9 класів у 2023/2024 н.р.

вівторок, 15 серпня 2023 р.

Організація освітнього процесу у 7-9 класах НУШ


Лист МОН України від 11.08.2023 р. 1/11938-23 щодо особливостей організації освітнього процесу у 7-9 х класах в умовах реалізації концепції «Нова українська школа»

Міністерство освіти і науки України надає для практичного використання методичні рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу у 7-9 х класах в умовах реалізації концепції «Нова українська школа» для закладів загальної середньої освіти, які є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Методичні рекомендації пілотні школи 7-9 клас (Завантажити)

понеділок, 14 серпня 2023 р.

Перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих МОН України

Ознайомитись із переліком навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році (лист МОН від 14 серпня 2023 року № 1/12038-23) можна за посиланням.

середа, 26 липня 2023 р.

Про перелік МНП для 7-9 класів

Оприлюднено перелік нових модельних програм для 7-9-их класів. (Наказ МОН від 24.07.2023 № 883 “Про надання грифа “Рекомендовано Міністерством освіти і науки України” модельним навчальним програмам для закладів загальної середньої освіти”.

Під 12 пунктом модельна навчальна програма «Здоров’я, безпека та добробут. 7-9 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Андрук Н. В., Лаврентьева І. В., Хомич О. Л.)»
Перелік МНП ще буде доповнюватися.

четвер, 13 липня 2023 р.

Безпечне та здорове освітнє середовище в новій українській школі

Шановні колеги!
До вашої уваги випуск ВІСНИКА НМЦ - "Ключові аспекти освітньої діяльності закладів дошкільної та загальної середньої освіти: методичний порадник".


середа, 28 червня 2023 р.

Клас безпеки

25-й на Хмельниччині та перший у громаді: У Городоцькому ліцеї відчинив двері Клас безпеки

Незважаючи на літні канікули, двері Городоцького ліцею №4 відчинені. Понад сотня дітей збіглася, щоб першими побачити та сісти за парти першого в громаді Класу безпеки. Безпека на воді, радіаційний та хімічний захист, протимінна діяльність, домедична допомога, причини пожеж та первинні засоби їх гасіння: саме такі локації умістив Клас у собі. Перший урок безпеки провів викладач допризовної підготовки юнаків для кадетів ліцею. Варто зазначити, що поруч із звичайними класами у ліцеї вже кілька років, як створені спеціалізовані кадетські класи. Загалом, навчатись і розвиватись у новому Класі безпеки будуть 560 вихованців від першого до одинадцятого класів. Як запевнила директорка Оксана Дроник, двері освітнього закладу будуть постійно відчинені й для інших учнів шкіл громади. Діти завжди зможуть тут навчитися рятувати та зберігати своє життя та життя близьких, адже кредом ліцею є вислів: "Безпека – понад усе!"

понеділок, 19 червня 2023 р.

Сучасний клас безпеки

У Віньковецькій громаді в селі Охрімівці у місцевій школі відкрили сучасний клас безпеки. Сучасні діти мають знати та розуміти як протидіяти небезпекам, які чатують у побуті.  Щоб не лише ліквідувати наслідки надзвичайних подій, а й попередити такі, потрібні знання та розуміння ситуації. Саме тому, у класі безпеки в Охрімовецькому ліцеї навчатимуть понад дві сотні дітей протидіяти небезпеці, алгоритму дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, а ще правоохоронній та медичній справам.





вівторок, 6 червня 2023 р.

Як дітям уникнути неприємностей в інтернеті?


За результатами досліджень, 44,8% дітей віком 6-17 років через сором або незнання, куди звертатися, не поділилися з дорослими конфліктною ситуацією, що трапилася з ними в інтернеті.

Громадська організація Stop_sexтинг запустила освітній портал для дітей та підлітків, щоб вони змогли ознайомитися з темою онлайн-ризиків та зрозуміли, як себе захистити — bit.ly/3qlbYtY

Підлітки у простій та доступній формі дізнаються, як діяти, коли їх шантажують або просять надіслати відверті фото і відео, чи можна згодом видалити ці небажані матеріали з інтернету.

На сайті є чіткий алгоритм дій для дитини та контакти для допомоги.
Контент розділений за віком: короткометражний фільм про безпеку в інтернеті
«Онлайн-секрети Open Kids» для підлітків ➡️ bit.ly/3NatVo7 
мультфільм «Хаппі та її суперсила» для молодших ➡️ bit.ly/3oK3fkx

На платформі є інтерактивні ігри, де можна пограти — опинитися у кімнаті підлітка, який постраждав від спілкування в інтернеті, простежити його досвід та спільно вирішити, що робити далі. Натискайте кнопку «Грати» та завантажуйте першу у світі віртуальну реальність про безпеку дітей в інтернеті «(Не)дитячі онлайн-стосунки».

пʼятниця, 26 травня 2023 р.

Відкриття класу безпеки

26  травня у стінах Чемеровецького ліцею №1  лунала тренувальна «Повітряна тривога». Так розпочиналося  свято – відкриття  «Класу безпеки» в рамках всеукраїнського проєкту, ініційованого Міністерством освіти та науки України спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Учням, вчителям та гостям свята було продемонстровано правила мінної та пожежної безпеки  представниками дослідно-випробувальної лабораторії АРЗ СП ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Для відпрацювання вмінь і навичок  з першої долікарської допомоги також були запрошені фахівці екстреної медичної допомоги.   
   
У «Класі безпеки» презентували  обладнання та технологіі навчання правилам пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги. 

Кошти на облаштування класу виділено з місцевого бюджету.
   
Символом свята став Пес Патрон, який допомагатиме учням успішно засвоювати безпекові правила.