Сторінки

вівторок, 31 жовтня 2023 р.

ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ПОЧАЛОСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ СТАНДАРТУ

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти (10–12 класи й заклади професійної освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти).

Цей документ є новим форматом для української освіти: на відміну від одного стандарту для базової та старшої середньої освіти тепер будуть два окремі документи. Проєкт стандарту профільної освіти продовжує реформу «Нова українська школа», яка стартувала з першого класу 2018 року. Передбачається, що 2027 року ці учні почнуть здобувати профільну освіту за новими стандартом і програмами. До цього, починаючи з 2025 року, відбудеться пілотування стандарту й моделей профільної освіти в окремих закладах.

Згідно з концепцією реформи учнівство зможе формувати власну освітню траєкторію, обираючи профіль і частково предмети для вивчення. Водночас заклади освіти зможуть сформувати якнайкращу пропозицію для учнів залежно від своїх можливостей. Детальніше за посиланням.

понеділок, 30 жовтня 2023 р.

Всеукраїнський урок із кібербезпеки

Традиційно в жовтні у США, Європі та багатьох інших країнах відзначають місяць кібербезпеки. Головна його мета — привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту.

Цьогоріч теж відзначаємо кібермісяць — Інститут спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України організують Всеукраїнський онлайн-урок «Я. Безпека. Кіберпростір». Відвідати його зможуть усі охочі.
На уроці ви дізнаєтеся:
🔹 як атакують хакери, зокрема й російські, та як вони можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;
🔹 як захистити себе та своїх близьких від кіберзагроз;
🔹 як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші;
🔹 як користуватися інтернетом безпечно тощо.
 Урок почнеться 31 жовтня о 13:00.
 Трансляція відбудеться на YouTube-каналі Держспецзв’язку та YouTube-каналі громадської ініціативи Медіацентр Україна — Укрінформ.

четвер, 26 жовтня 2023 р.

Сертифікований семінар

26 жовтня 202року відбувся обласний сертифікований семінар-практикум учителів основ здоров’я та інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» з теми «Цифрові інструменти для формувального оцінювання: онлайн-дошки», на якому було розглянуто ефективні цифрові інструменти для формувального оцінювання (Padlet, Classroomscreen, ClassDojoJamboard тощо).

Учасниками заходу стали 40 педагогічних працівників, які апробували можливості онлайн-дошки Jamboard та визначили переваги й недоліки при її використанні.





субота, 21 жовтня 2023 р.

Реєстраційна форма на вебінар «Презентація методичної підтримки від видавництва «Ранок»

Шановні вчителі! 
Запрошуємо вас 25 жовтня о 16:00  взяти участь у вебінарі: Презентація методичної підтримки від видавництва «Ранок» (природнича і здоров’язбережувальна галузь)
Питання для обговорення:
 - важливість електронних ресурсів у сучасному викладанні предметів Нової української школи 
- відеоматеріали від видавництва «Ранок» на допомогу вчительству
- розв’язання навчальних завдань за допомогою платформи IZZI («Географія», 7 клас НУШ) 
- поради щодо викладання природничих дисциплін: 5–6 клас НУШ 
- практична складова інтегрованого курсу “Здоров’я, безпека та добробут”
 Посилання на реєстрацію  

пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.

На Хмельниччині розпочав роботу черговий Клас безпеки

У Білогір’ї Шепетівського району в місцевому ліцеї відкрився Клас безпеки. Тепер він стане базовим для усіх учнів територіальної громади.
Пожежна та мінна безпека, радіаційний та хімічний захист, правила дорожнього руху та локація психологічного розвантаження – як багато корисної інформації для безпечного життя може вмістити чотири стіни невеликого класу. Але, якою ж важливою та потрібною стане ця інформація у житті кожної дитини! Перший урок у Класі безпеки провели рятувальники та правоохоронці, далі – справа за шкільними педагогами. За словами місцевих учнів, найцікавіше для них було почути про мінну безпеку, бо досі не знали, що у країні так багато смертельного залізяччя, яке може чатувати будь-де. 
У Класі безпеки навчатимуться, як учні ліцею так і учні з інших закладів освіти громади, допоки ті реалізовуватимуть проєкт у власних освітніх закладах.

Матеріали заходу "Онлайн-ризики. Терміни. Алгоритми. Профілактика"

В рамках щорічного місяця кібербезпеки відбувся захід на тему «Онлайн-ризики. Терміни. Алгоритми. Профілактика» . На вебінарі говорили про основні онлайн-ризики та алгоритми реагування, про те, чому онлайн-насильство не менш небезпечне, ніж офлайн-насильство, чому важлива профілактика, та як її проводити тощо. Учасники заходу мають можливість отримати сертифікати про підвищення кваліфікації після проведення уроків від ГО #stop_sexтинг. Детальніше  
Матеріали для проведення уроків за різними віковими категоріями https://stop-sexting.in.ua/adult/uroky/
Усі освітяни, які не мали можливості долучитися до вебінару, можуть переглянути його запис  
Також інформуємо про можливість взяти участь у наступному вебінарі на тему «Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах».
Захід відбудеться 19 жовтня о 19:00.
Реєстрація за лінком

вівторок, 17 жовтня 2023 р.

Безплатний навчальний курс «Стрес-менеджмент для освітян»

 Педагогів і освітніх управлінців запрошують на безплатний навчальний курс «Стрес-менеджмент для освітян», який має на меті допомогти вчителям підвищити рівень власної психологічної компетенції.

Курс розробили професійні психологи та педагоги. Він розміщений на платформі Prometheus. Зверніть увагу, що навчальна програма доступна постійно, а тому пройти її учасники можуть у зручний час.

 Програма курсу складається з 5 модулів:

  • war-work-life balance: як отримувати задоволення від роботи в часи постійного стресу (учителі й (само)допомога);
  • учителі й «діти війни»: як допомагати учням долати виклики;
  • учитель – учителю: як психологічно підтримувати колег, якщо ти не психолог;
  • школа та колектив: як сформувати та зберегти (еко)атмосферу;
  • учителі й батьки: школа в умовах війни (як навчати, навчатися й підтримувати).

Під час навчання учасники й учасниці курсу:

  • дізнаються про важливість дотримання принципів самоменеджменту;
  • навчаться виявляти головні стрес-фактори;
  • навчаться ефективно використовувати наукові методи протидії та рефлексивні практики;
  • дослідять місце онлайн-комунікації в житті дітей і роль педагога в ньому;
  • розглянуть цінності й інтереси сучасних дітей;
  • з’ясують способи екологічного формування загальнолюдських цінностей в учнів;
  • вивчать 7 маркерів для визначення дитячого стресу та ресурсно зорієнтовану модель його подолання – BASIC Ph;
  • ознайомляться з принципами екологічного спілкування з акцентами на «активне» слухання» та емпатію;
  • навчаться вести рефлексивні розмови про роботу;
  • розглянуть основні виклики дистанційного навчання в контексті нових можливостей;
  • проаналізують шляхи перетворення агресивної поведінки на конструктивну.

По завершенню навчання слухачі та слухачки отримають сертифікат (без зазначення годин).

Зареєструватися всі охочі можуть за посиланням 

четвер, 12 жовтня 2023 р.

Нові класи безпеки

Сьогодні, 12 жовтня, в чотирьох закладах освіти Хмельниччини відчинили двері Класи безпеки. За парти інтерактивних та новітніх Класів сіли вихованці дитячого садочку «Зірочка» у м. Волочиськ, Війтовецького ліцею, Шепетівського професійного ліцею та Славутської гімназії №1. Варто зазначити, що разом із тими, що вже діють на Хмельниччині, це вже 40 безпекових просторів, які сьогодні надзвичайно потрібні в кожному освітньому закладі, адже захист життя – понад усе!
Класи наповнені різноманітними навчальними зонами. Тут діти отримають знання та практичні навички з питань пожежної та мінної безпеки, домедичної допомоги та психологічного розвантаження, правоохоронної діяльності, безпеки на воді тощо. На столах – посібники та ігри про безпеку від ЮНІСЕФ, а також вилучений із пожеж наочний матеріал. 
На відкриття до педколективів та учнів завітала місцева влада та рятувальники. Усі розуміють, діти – наше майбутнє, тож дбати про їхню безпеку варто разом, особливо у теперішній воєнний час.

середа, 11 жовтня 2023 р.

На Хмельниччині безпекові послуги стають доступнішими для населення: + 2 Класи безпеки та підрозділ місцевої пожежної охорони

11 жовтня на Хмельниччині у двох населених пунктах області відкрито Класи безпеки та підрозділ місцевої пожежної охорони. На урочисті заходи завітали директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Чекригін, перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін та начальник ГУ ДСНС Едуард Братко.
Для створення умов безпеки для населення обрано правильний вектор руху, зазначив під час відкриття Класів безпеки Сергій Тюрін. Він запевнив, що обласна влада докладе максимум зусиль щодо реалізації ініціатив ДСНС стосовно наближення безпекових послуг населенню.
Сучасний та актуально наповнений знаннями Клас безпеки у Ярмолинецькому центрі розвитку дитини і навіть його розташування про безпеку – в укритті.  А в Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центрі відкрив свої двері інклюзивний клас безпеки
"Сьогодні на Хмельниччині відкрито вже третій інклюзивний клас безпеки, і область стала першою та на даний час єдиною в Україні, де створено класи для дітей з особливими освітніми потребами, - зазначив Олександр Чекригін. - І це лише початок -  таку ініціативу будемо продовжувати для інших шкіл та регіонів". 
Наразі на Хмельниччині працює вже 36 Класів безпеки. Та це лише початок - на досягнутому не зупиняємося! На перспективу – великі плани і все заради безпеки населення, адже це один з пріоритетних напрямів роботи великої команди Служби порятунку Хмельниччини.

Безкоштовний курс «Цифровий учитель»

ЮНЕСКО та EdEra запустили новий безкоштовний курс «Цифровий учитель» для дистанційної, змішаної та очної форм навчання.

Курс складається з 7 модулів і має 52 інтерактиви, які допоможуть  сфокусуватися на практичних завданнях і краще засвоїти матеріал, а не просто слухати теорію. Так, ви зможете одразу застосовувати вміння в роботі.

Під час навчання ви:

  • Дізнаєтеся, що таке цифрова педагогіка.
  • Підсилите знання про цифрову безпеку.
  • Навчитеся ефективно обирати методи та цифрові інструменти для досягнення навчальних цілей.
  • Отримаєте практичні інструменти для ґейміфікації навчального процесу та утримання уваги сучасних учнів.
  • Дізнаєтеся про способи зменшення стресу в освітньому процесі.

Після проходження курсу ви отримаєте сертифікат з підвищення  валіфікації на 30 годин та можливість приєднатися до професійної спільноти вчителів.

Реєстрація на курс за посиланням

Там ви зможете ділитися своїми успіхами та новинами, радитися щодо викликів і обмінюватися досвідом

Курс розроблений ЮНЕСКО у співпраці із студією онлайн-освіти EdEra та Інститутом освіти для миру та сталого розвитку ім. Махатми Ганді ЮНЕСКО (MGIEP) за підтримки гранту Google.org та Міністерства освіти і науки України.

понеділок, 9 жовтня 2023 р.

Запрошення на вебінар

Колеги, запрошуємо вас 11.10.2023 взяти участь у вебінарі від видавництва «Ранок» на платформі Zoom!
*Соціальна і здоров'язбережувальна освітня  галузь* 
*Природнича освітня галузь*
Тема вебінару: Майстер-клас від авторів та вчителів-пілотників
▫ Час проведення: о 16:00
Посилання на реєстрацію.
▫ Детальніше про програму та лектора.

Безкоштовний онлайн-курс для освітян «Сміливі навчати»

 

Безкоштовний онлайн-курс для освітян «Сміливі навчати» — це практичні поради фахівців з психології та безпекових політик задля подолання професійних труднощів вчителів під час війни.
Курс отримав офіційну рекомендацію від Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти та схвальну рецензію від НАЗЯВО.
Гарантований сертифікат з підвищення кваліфікації на 6 годин.
У програмі курсу поради щодо психологічної підтримки вчителів, корисні інструкції, шаблони та практики навчання й взаємодії з дітьми під час війни. А також рекомендації щодо організації безпечного освітнього середовища, правил реагування у кризовий час.

Реєстрація за посиланням

Проєкт «Спільно для вчителів» реалізовано освітньою організацією «Навчай для України» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в межах ініціативи «Спільно до навчання» та студією онлайн-освіти EdEra.

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Щодо онлайн-вебінару «Ментальне здоров’я дітей під час війни» і флешмобу «Руханка сили»

6 жовтня 2023 року о 15:00 відбудеться онлайн-вебінар «Ментальне здоров’я дітей під час війни» за участю відомої дитячої сімейної психологині Світлани Ройз, лідера Руху JuniorS Олександра Педана, генерального директора директорату шкільної освіти Ігоря Хворостяного.

Запрошуємо вчителів, вихователів, психологів, директорів закладів освіти, педагогів і викладачів взяти участь у вебінарі задля подальшого поширення важливої інформації серед дітей, підлітків та молоді. Долучитися до вебінару можна за цим посиланням — https://bit.ly/3RJ7R6u.

Участь у вебінарі безкоштовна. Реєстрація на вебінар — http://bit.ly/3ZJi8Sq


середа, 4 жовтня 2023 р.

Вебінар щодо старту нового навчального сезону програми «Супергєрої FAST»

Старт нового навчального сезону програми «Супергєрої FAST» в Україні, розробленою міжнародною ініціативою Angels за участі Департаменту освітньої та соціальної політики Університету Македонії. Освітня ініціатива схвалена Всесвітньою організацією інсульту.

Основна мета інтерактивної навчальної програми – ознайомлення дітей 5-9 років та їх родин з ознаками інсульту та формування у них вміння викликати невідкладну допомогу за номером 103. У 2021-2022 н.р. до програми долучилося більше 5 тисяч вчителів початкової школи, навчання в Україні за 2 роки вже пройшли майже 50 тисяч школярів початкової школи з усіх областей. Уроки можна проводити онлайн. Сайт програми. 

5 жовтня з 16.00 до 17.30 год. відбудеться онлайн вебінар вчителів початкової школи та керівників департаментів (управлінь) освіти, головних спеціалістів та методистів відділів шкільної освіти. Буде презентована програма, а також можна поставити питання безпосередньо організаторам проекту. Реєстрація на вебінар за посиланням

 

Освітян запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності

Учителів, батьків і учнів запрошують долучитися до Всеукраїнського уроку єдності для 5-11 класів, який буде присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям (лист Міністерства освіти і науки України від 03 жовтня 2023  № 1/15193-23).

Урок транслюватимуть 6 жовтня з 12:00 до 12:30, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі на телеканалі «Суспільне. Культура» та Youtube-каналі «Перший». Запис буде збережений за лінком.

Під час уроку глядачі дізнаються:

як протидіяти соціальним стереотипам;

хто такі боти та тролі;

як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.

Наприкінці онлайн-заходу дітям необхідно буде пройти тест-гру, яка складатиметься з 7 запитань (для цього треба відсканувати QR-код на екрані та перейти за посиланням).

Крім того, організатори підготували сюрприз для школярів, про який оголосять під час трансляції.

За підсумками уроку педагогам рекомендують провести з учнями та ученицями обговорення на тему протидії дезінформації та маніпуляціям.

Завантажити роздаткові матеріали можна за посиланням.

Як зазначають організатори, ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення в дорослих і дітей.

понеділок, 2 жовтня 2023 р.

ГУМАННЕ ТА ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ТВАРИН

Запрошуємо навчальні заклади 4-11 жовтня 2023 року долучитись до улюбленого та очікуваного всіма педагогами та учнями Міжнародного уроку доброти.

Захід буде проходити як в очному, так і в онлайн форматі!

Участь в Уроці доброти стане чудовим кроком у реалізації рекомендації МОН України про проведення в 2023-2024 н.р. освітньо-виховних заходів присвячених тваринам (лист МОН №2/12702-23 від 24.08.2023 р. «Щодо організації виховногопроцесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році»).

Традиційно просимо не приносити/приводити на уроки доброти тварин, для яких перебування поза домівкою в багатолюдних місцях може бути стресовим.

Де переглянути та скачати безкоштовні матеріали до Уроку доброти?

Щороку ми створюємо для вас нові цікаві та повчальні методичні матеріали. Всі новинки 2023 року (цікаві ігри, аудіоказки, конспекти інтерактивних уроків від вчителів) та вподобані вами раніше тематичні розробки на нашому сайті - https://happypaw.ua/ua/bioethics/teaching-materials

Переважну більшість із розроблених матеріалів можна використовувати не лише онлайн, але і скачати на свій комп'ютер.

Як отримати сертифікат учасника?

Для отримання сертифікату учасника ІV Міжнародного уроку доброти необхідно:

1) До 11 жовтня подати заявку на участь в заході (кнопка для заповнення заявки в кінці статті).

2) 4-11 жовтня 2023 року провести з учнями урок присвячений домашнім та безпритульним собакам та котам. Зробити фотографії уроку або скрін екрану проведення уроків (по 1 фото/зображенню з кожного класу).

3) Надіслати по 1 фото з кожного проведеного уроку на електронну адресу – bioetika@happypaw.ua (до 16.10.23 р.). В листі з фотографіями мають бути зазначені: назва навчального закладу, місто, кількість проведених уроків (відповідно до кількості фото).