Сторінки

четвер, 21 вересня 2023 р.

Цикл вебінар: соціальна і здоров'язбережувальна освітня галузь

У рамках підтримки професійного розвитку вчителів та активізації комунікації між закладами загальної середньої освіти, учасниками інноваційного освітнього проєкту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», та видавництвами й авторськими колективами 7 вересня 2023 року відбувся сьомий вебінар для представлення навчальних матеріалів, розроблених (станом на 06.09.2023 р.) для забезпечення навчання предмета «Здоров’я, безпека та добробут», а також підтримки впровадження пілоту НУШ у 7 класі.
Запис вебінару можна переглянути за покликанням.

На сайтах видавництв представлені додаткові навчальні матеріали для пілотування – майбутні підручники для 7 класу НУШ:

ТОВ «Алатон»

7 клас. Пілотування 

ВД «Освіта»

Пілотні матеріали НУШ для 7-х класів.

ТОВ «Ранок» НУШ 7. Пілотні матеріали.

середа, 20 вересня 2023 р.

Урок антибулінгу

Учителів запрошують долучитися до проведення ІV всеукраїнського антибулінгового уроку. Щоб долучитися до всеукраїнської акції, учителям треба провести урок антибулінгу в період з 25 до 29 вересня.
Усі необхідні матеріали для заняття нададуть організатори.
Докладніше за посиланням
https://cutt.ly/3wcJXPO6

Школи можуть безплатно отримати матеріали для обладнання кабінетів безпеки

 Українські школи можуть безплатно отримати засоби та матеріали для оснащення кабінетів безпеки.

Про це повідомили організатори проєкту – Громадська організація Traffic Challenge.


Представники закладів освіти можуть подати заявки для участі, заповнивши google-форму за посиланням.

Ознайомитися з переліком навчальних засобів і матеріалів, рекомендованих для облаштування та оснащення класів безпеки можна за лінком.


Крім того, організатори проєкту сформують окремий перелік шкіл для пілотування програми «Шкільний клас безпеки». На базі закладів освіти, які пройдуть відбір, повноцінно обладнають відповідні кабінети та забезпечать учнів і педагогів усім необхідним для навчання.


неділя, 17 вересня 2023 р.

Всеукраїнська школа майстерності «Педагогічний стартап»

З метою популяризації досвіду учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у 2022 та 2023 роках Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у партнерстві з видавництвом «Ранок» проводить всеукраїнську школу майстерності «Педагогічний стартап».
Заходи школи відбуватимуться в дистанційному форматі протягом жовтня 2023 року, щовівторка та щочетверга, початок – о 15:00 (для учителів основ здоров'я - 26 жовтня).
З програмою школи можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/awcWDXHW.
Педагогічні працівники, які до 12 години 01 жовтня 2023 року зареєструються для участі в школі (режим доступу ), отримають відповідний сертифікат.
Після завершення роботи школи майстерки будуть доступні для перегляду на YouTube каналах «Учитель року» та «Видавнича корпорація Ранок».

пʼятниця, 15 вересня 2023 р.

Дослідження СЕН розпочато

Сьогодні розпочинається ДоСЕН

Дослідження соціально-емоційних навичок в Україні охопить учнів/учениць 232 шкіл. У ньому візьмуть участь діти 10-ти й 15-ти років, а також батьки, вчителі та керівництво закладів освіти.
Метод анкетування та обрані інструменти вимірювань дадуть змогу розкрити типові для учнів/учениць поведінкові, мисленнєві та емоційні моделі. Завдяки дослідженню вдасться визначити:
✅ рівні сформованості 17 соціально-емоційних навичок учнівства
✅ чинники, що впливають на формування соціально-емоційних навичок удома, в закладах освіти, за взаємодії з однолітками, через набутий досвід
✅ вплив соціально-емоційних навичок на життя дітей.
Державна служба якості освіти України є співорганізатором дослідження разом з ГО «ЕдКемп Україна» (EdCamp Ukraine) як Національним центром ДоСЕН. У світі дослідження здійснює Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD Education and Skills) з 2019 року. В Україні ДоСЕН здійснюється за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

вівторок, 12 вересня 2023 р.

Запрошення на вебінар

Шановні колеги!
Видавництво "Ранок" запрошує вчительство України 13 вересня о 15.00 приєднатися до участі у вебінарі "Пілотні проєкти для 7-го класу: поради від авторів (природнича + здоров'язбережувальна галузь): Олексія Григоровича, Вікторії Круглової та Василя Дяківа.
Питання для обговорення:
- "Хімія" на часі: нове бачення модельних програм для 7-9 класів.
- Створення нових модельних програм та підручників для 7-9 класів: наступний крок у розбудові Нової української школи.
- Здоров'я, безпека та добробут (7 клас).
Зареєстровані учасники отримають сертифікати та всю інформацію (на електронну адресу), озвучену на вебінарі.
Посилання на реєстрацію.
Приєднуйтесь до трансляції за посиланням

вівторок, 5 вересня 2023 р.

Матеріали для пілотування предмету "Здоров'я, безпека та добробут" (7 клас, Воронцова Т.В. та ін.)

На Порталі превентивної освіти розміщено матеріали для пілотування предмету "Здоров'я, безпека та добробут" (7 клас).

Відкриття 11 класів безпеки

01 вересня у Хмельницькій області відбулося відкриття 11 класів безпеки, а саме: у Старокостянтинівському, Красилівському, Старосинявському, Деражнянському, Славутському, Грицівському, Судилківському ліцеях, Жилинецькій гімназії, Шепетівській гімназії № 1 (дві локації - для молодших та старших класів) та у навчально-виховному об’єднанні № 23 м. Хмельницький.

У класах представлені різноманітні навчальні зони: мінна та пожежна безпека, правоохоронна, радіаційний та хімічний захист, домедична допомога, безпека на воді, первинні засоби гасіння пожеж. Навчання підкріплено і наочним матеріалом, і посібниками та іграми про безпеку від ЮНІСЕФ.
Наразі на Хмельниччині створено 36 Класів безпеки.











Організація освітнього процесу в 7-х пілотних класах ЗЗСО (для пілотних закладів освіти)

З ідеями щодо особливостей навчання семикласників і методичними порадами щодо організації навчання від Інституту педагогіки НАПН України та Видавничого дому «Освіта» можна ознайомитись за посиланням.




пʼятниця, 1 вересня 2023 р.

Відкриття нових Класів безпеки

У День знань на Хмельниччині свої двері відчинили 11 новостворених Класів безпеки

Свято Першого дзвоника для школярів Хмельниччини було справжнім Днем знань із правил безпеки життєдіяльності. Адже цього дня свої двері відчинили одразу 11 новостворених Класів безпеки. Так, учні Старокостянтинівського, Красилівського, Старосинявського, Деражнянського, Славутського, Грицівського, Судилківського ліцеїв, Жилинецької гімназії цього дня сіли за парти інтерактивних та новітніх Класів. Варто зазначити, що в Шепетівській гімназії №1 створено одразу дві таких локації, які розділені на вікові категорії – для молодших та старших класів.

На відкриття Класу безпеки в Навчально-виховному об’єднанні №23 м. Хмельницький завітав перший заступник начальника ОВА Cергій Тюрін. “Загалом, на Хмельниччині вже створено 36 Класів безпеки. Це чудова ініціатива, яка працює на перспективу безпечного життя наших дітей. Адже уже другий рік поспіль День знань та перший дзвоник для українських дітей минає в умовах повітряних тривог та ворожих атак, тож кожен має знати, як діяти у різних небезпечних ситуаціях”, – зазначив посадовець.

Організатори із неабияким натхненням та креативністю підійшли до наповнення безпекового простору аудиторій. Тут представлені різноманітні навчальні зони: мінна та пожежна безпека, правоохоронна, радіаційний та хімічний захист, домедична допомога, безпека на воді, первинні засоби гасіння пожеж. Навчання підкріплено не лише наочним матеріалом вилученим із пожеж, а й посібниками та іграми про безпеку від ЮНІСЕФ.

Матеріали до першого уроку

З турботою про дітей та дорослих програма "Ти як?"  підготували матеріали, які можна використовувати під час проведення першого уроку, класних годин тощо.
1 вересня повні відео уроків з'явилися на відеосервісі MEGOGO, у розділі «MEGOGO Освіта». Їх можна в будь-який час подивитися за посиланнями:
Або завантажити: