Сторінки

пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

Онлайн-гра "Interland: безпека дітей в Інтернеті"

Google у співпраці з МОН і Міністерство цифрової трансформації України запустив онлайн-гру «Interland: безпека дітей в Інтернеті»
 
Ця гра допоможе розпізнавати фейки, тримати персональну інформацію в безпеці та навчить чемно поводитися в мережі.
 
Гра доступна на будь-якому пристрої🎮: bit.ly/3HcyGu3

Також в освітньому хабі «Google Знання»: bit.ly/41ADqkW можна знайти більше порад для безпеки дітей в інтернеті.
Джерело: сайт МОН України

четвер, 27 квітня 2023 р.

На Шепетівщині відкрили клас безпеки

На Шепетівщині відкрили “Клас безпеки” для учнів Крупецького ліцею.

Під час заходу вихованці закладу навчалися правилам пожежної і мінної безпеки, дорожнього руху, алгоритмам дій під час виникнення надзвичайних ситуацій та навичкам надання домедичної допомоги, які у вигляді лекцій та майстер-класів підготували для них представники Головного управління ДСНС та Національної поліції у Хмельницькій області. Відтак, понад 200 учнів, які навчаються у ліцеї, зможуть надалі отримувати такі необхідні в теперішній непростий час знання.

“На сьогодні це уже 16 «Клас безпеки» на території нашої області. 9 подібних уже успішно функціонують у Хмельницькому районі, 4 – у Кам’янець-Подільському та 2 – у Шепетівському. Це насправді дуже корисна ініціатива, адже в «Класах безпеки» і теоретично, і практично, а головне – в ігровій формі – наші діти отримують знання, які в майбутньому можуть врятувати життя,” – зазначив Сергій Тюрін.

Зауважимо, що реалізація подібних безпекових проектів дасть можливість сформувати у дітей та молоді необхідні навички самозахисту та порятунку в умовах надзвичайних ситуацій.

середа, 26 квітня 2023 р.

Сертифікований семінар-практикум


26 квітня 2023 року відбувся обласний сертифікований семінар-практикум учителів основ здоров’я та інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» з теми «Цифрові інструменти для формувального оцінювання: онлайн-дошки», на якому було розглянуто ефективні цифрові інструменти для формувального оцінювання (Padlet, Classroomscreen, ClassDojoJamboard тощо).

Учасники заходу апробували можливості онлайн-дошки Jamboard та визначили переваги та недоліки при її використанні.

вівторок, 18 квітня 2023 р.

У ДУНАЄВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДКРИЛИ КЛАС БЕЗПЕКИ


Одним із важливих викликів сьогодення є безпека дітей, навчання їх правильній поведінці в екстремальних ситуаціях. Тому сьогодні в опорному закладі освіти «Дунаєвецький ліцей №3» офіційно відкрився «Клас безпеки».
Розділити з дітками радість відкриття цього класу завітали: заступник начальника Головного управління з запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, полковник служби цивільного захисту Дмитро Стецюк, начальник Кам'янець-Подільського районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, підполковник служби  цивільного захисту Віталій Мельник, міський голова Веліна Заяць, заступник міського голови Валентина Чекман, начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Інна Ісакова, а також представники поліції та медицини.

Приміщення, в якому знаходиться клас, облаштоване всім необхідним обладнанням, наочністю та корисними методичними матеріалами.

Дитяча безпека, особливо під час війни, є вкрай актуальною. Відтак знання, отриманні у цьому класі, допоможуть дітям уникнути будь-яких надзвичайних ситуацій. Школярі здобуватимуть важливі знання та практичні навички з безпеки життєдіяльності.

Проект реалізується в рамках співпраці Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства освіти і науки України.

субота, 15 квітня 2023 р.

ПСИХОЛОГІЧНИЙ КОМПОНЕНТ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ МАЄ СТАНОВИТИ НЕ МЕНШЕ 10% ВІД ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ ГОДИН


❗️ ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО ВИМОГ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ 

Підвищуючи кваліфікацію, педагогічні працівники, які працюють у закладах загальної середньої освіти, тепер зобов'язані не менше 10% від загальної кількості годин підвищення кваліфікації, тобто 15 годин зі 150 годин на 5 років, приділяти вдосконаленню знань, умінь і практичних навичок у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу.

Відповідні зміни внесено Законом «Про внесення змін до статті 51 Закону України “Про повну загальну середню освіту” http://bit.ly/3o6RbsR. Наразі Закон має підписати Президент. Очікуємо його офіційного опублікування, після чого зміни набудуть чинності. 

Повномасштабна війна впливає на психологічний стан учасників освітнього процесу, а психологічний стан своєю чергою впливає на якість навчання учнів та роботу вчителя. Тому педагогічні працівники повинні володіти навичками спілкування з дитиною, що зазнала психологічної травми, вміти розпізнавати такі травми, підтримати дитину, себе та іншого педагогічного працівника.

Нагадуємо, що педагогічний працівник має право самостійно визначати кількість годин для щорічного підвищення кваліфікації. Але за 5 років загальна кількість годин має складати 150. 

Для підвищення кваліфікації з питань психологічної підтримки рекомендуємо педагогам наступні курси:

🔸«Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій» - онлайн-курс, розроблений  Асоціацією інноваційної та цифрової освіти за сприяння МОН у межах Національної програми психологічного здоров’я українців, яку започаткувала Перша леді України Олена Зеленська. У його створенні взяли участь провідні експерти галузі психології з США та Ізраїлю http://bit.ly/3KELgTu.

🔸“Розумію” - безоплатний онлайн-курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів від громадської спілки «Освіторія».
Під час курсу ви дізнаєтеся:
❓ Як зрозуміти психологічні прояви стресу у дітей та допомогти їм
❓ Як знизити свої негативні емоційні прояви та підтримати себе у складні часи
❓ Як навчати дітей та зберегти власний психологічний ресурс
❓ Які методи арттерапії можна використовувати в роботі вчителя
❓ Як підтримати дитину та батьків під час війни https://bit.ly/3PbV6Ow.

середа, 12 квітня 2023 р.

Оголошено результати вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 та 6 класів

11 квітня 2023 року оголошено результати вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 та 6 класів, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних)  для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2022-2023 роках.

Детальніше про Конкурсний відбір підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи) – на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Оригінал-макети підручників розміщено в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Презентації авторських концепцій підручників опубліковано на You-tube-каналі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

 

понеділок, 10 квітня 2023 р.

Новий освітній проєкт з профорієнтації «Відбій кар’єрної тривоги!»

Раді запросити Вас до участі у новому освітньому проєкті з профорієнтації «Відбій кар’єрної тривоги!»

Цей проєкт спрямований на розширення знань про світ професій, мотивацію до самоаналізу та свідоме професійне самовизначення, яке допоможе кожному та кожній обрати професію мрії, руйнуючи традиційне мислення і гендерні стереотипи.

Ми пропонуємо: 

📍 профорієнтаційний онлайн-тест, який автоматично згенерує професії, що найбільше підходять саме Тобі, оскільки проаналізує Твої відповіді і за допомогою штучного інтелекту визначить Твій тип особистості і тип інтелекту

Проходь тестування, користуючись посиланням:  https://hryoutest.in.ua/profession-test

📍 онлайн SCORM-курс з вибору професії без гендерних стереотипів «Відбій кар’єрної тривоги!». 
У цікавому електронному форматі цей курс ознайомить Тебе з гендерними стереотипами у суспільстві, поняттям гендернoї рiвності у прoфесіях різних сфер та навчить долати пов'язані з цим бар'єри у виборі омріяної професії

Проходь скорм-курс, користуючись посиланням:  https://hryoutest.in.ua/courses/vidbiy-kar-yernoji-trivogi-scorm-kurs-z-viboru-profesiji-bez-gendernih-stereotipiv

Стань учасником/учасницею нашого проєкту та порадь його своїм друзям! 
______________
Освітній проєкт з профорієнтації "Відбій кар'єрної тривоги"  реалізується Міністерством освіти і науки України,  Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA,  Фондом ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та БО «Бітрут Академія» за фінансової підтримки Швеції

У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ №1 З’ЯВИВСЯ «КЛАС БЕЗПЕКИ»


Учні Початкової школи №1, що в мікрорайоні Озерна, отримали можливість навчатись безпеці завдяки новому освітньому приміщенню - «Клас безпеки». Уроки з пожежної та мінної безпеки, порятунку на воді, протидії надзвичайним ситуаціям у побуті викладатимуть за допомогою ігор, розгадування загадок, зорового контакту та проходитимуть під девізом: «Тут творяться знання про безпечне майбутнє».
Створення безпечних умов перебування учнів у школі є одним із пріоритетів насамперед за умов воєнного стану. Створення класів безпеки у закладах освіти покликане розв'язувати це питання.
На уроках в цьому класі учні зможуть отримати знання з основ безпечного середовища, зокрема закріпити вивчене з правил пожежної, мінної безпеки, правил цивільного захисту, повторити алгоритм дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.


Вибір підручників

Шановні колеги! 11 квітня 2023 року об 11:00 відбудеться оголошення результатів вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 5 та 6 класів, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів  повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (5 та 6 класи).

Захід відбудеться в онлайн-форматі. Пряма трансляція здійснюватиметься на You-tube-каналі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»: https://www.youtube.com/channel/UCb99utEiwpGkESp19mxAfdg

вівторок, 4 квітня 2023 р.

Конференція на тему професійної орієнтації в Бєльсько-Бялей

З 30 березня по 3 квітня 2023 року в місті Бєльсько-Бяла в Польщі відбулась конференція, яка підбила підсумки трирічних зусиль щодо впровадження системи професійної орієнтації на всіх рівнях освіти в Україні. Захід об'єднав майже 50 представників освіти з усіх регіонів України, які мають реалізовувати завдання у сфері професійної орієнтації та кар’єрного зростання під час занять з учнями та студентами. 
 
В рамках Програми EU4Skills розроблені нормативно-правова та методологічна основи системи. Наприклад, введені елементи професійної орієнтації в стандарти та навчальні програми. Також підготовлено 11 посібників для початкової школи, які сприяють розвитку творчості та активності  дітей. Для середніх шкіл підготовлені матеріали, а також сценарії уроків та інші інструменти для професійно-технічних навчальних закладів.  Фонд міжнародної солідарності  провів навчання та тренінги для вчителів.  

Результати, висновки з цих тренінгів, кращі українські практики, плани на майбутнє та роль освіти у відбудові України були головними темами конференції і семінарів, що відбулись в Бєльсько-Бялей. З українськими колегами поділилися своїм досвідом фахівці-практики, які на щодень займаються професійною орієнтацією в Польщі. Розповіли про механізми підвищення кваліфікації вчителів у Польщі. Вони також долучилися до обговорення того, яким чином можна покращити освітній процес в Україні та допомогти випускникам шкіл знайти роботу. Таким чином, учасники конференції підбили підсумки другого етапу всеукраїнського освітнього експерименту «Профорієнтація в НУШ». На досягнутому не зупиняються. Тож, далі буде…

Програма EU4Skills фінансується ЄС і державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, має на меті підтримку впровадження реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програма імплементується GIZ та іншими установами країн-партнерів в рамках співфінансування.

Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла Тетяна Гіджеліцька, методист НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти




День обізнаності з мінної безпеки

4 КВІТНЯ ДЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ

Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей.
Саме зараз конче потрібно сприяти поширенню інформації серед громадськості з цієї вкрай актуальної теми та нагадувати про те, що дотримання простих правил рятує життя.

Фінальна сесія "Професійна орієнтація у НУШ"

З 30 березня по 04 квітня 2023 року відбулася фінальна сесія "Професійна орієнтація у Новій українській школі" у м. Бєльсько-Бяла, Республіка Польща. Візит був організований Фондом міжнародної солідарності у рамках Програми Європейського Союзу "ЕU4Skills: кращі навички для сучасної України", яка включала обмін досвідом і добрими практиками польських колег з питань професійної орієнтації. 
У результаті роботи висвітлено особливості профорієнтації в початкових школах, закладах середньої освіти, ПТНЗ, співпраця з роботодавцями у Польщі та окреслено спільне планування наступних кроків з впровадження професійної орієнтації в школах України. 
За цікаві зустрічі, змістовну інформацію, роботу у групах, спілкування без меж і бар'єрів, позитивні емоції та незабутні враження велика подяка організаторам в особі Міхала Кубіша і модераторам Олені Шиян, Алевтині Седоченко.